ngl-regaty-info

Eljacht Cup to cykliczne regaty żeglarskie, które odbywają się nieprzerwanie od 2010 roku. Organizatorem regat jest Jachtklub Stoczni Gdańskiej przy wsparciu sponsora tytularnego, firmy Eljacht z Gdańska – oficjalnego dystrybutora urządzeń Raymarine na terenie Polski.

Ideą regat jest stworzenie możliwości rywalizacji dla załóg na międzynarodowym polu, a także integracja międzynarodowych środowisk żeglarskich. Dzięki współpracy z Jachtklubem Kaliningradzkim uczestnicy regat Eljacht Cup będą mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności żeglarskich na wodach międzynarodowych.
W regatach Eljacht Cup startować mogą załogi z całej Europy.

VIII Międzynarodowe Regaty Eljacht Cup 2017 - informacje bieżące

VIII edycja Międzynarodowe regaty Eljacht Cup 2017 odbędą się na wodach Zatoki Gdańskiej w terminie 17-18 czerwca 2017 r. Portem regat jest przystań w Górkach Zachodnich. W regatach obowiązywać będą Przepisy Regatowe Żeglarstwa 2017-2020. Regaty są otwarte dla wszystkich jachtów jednokadłubowych zdolnych do uprawiania żeglugi na akwenie rozgrywania regat i zostaną rozegrane w grupach: ORC, KWR, OPEN. Wyścigi będą klasyfikowane cyklu regat Pucharu Bałtyku Południowego 2017 i Pucharu Zatoki Gdańskiej 2017. Zachęcamy wszystkich pasjonatów żeglarstwa i sportów wodnych do rezerwacji czasu i dobrego humoru w związku z tym wydarzeniem. Celem regat jest integracja środowisk żeglarskich oraz potwierdzenie umiejętności żeglarskich w międzynarodowej stawce, gdyż w zawodach biorą udział nie tylko załogi polskie, ale również zagraniczne.

Eljacht Cup to jedna z najważniejszych imprez Pucharu Bałtyku Południowego. Zapraszamy wszystkich chętnych żeglarzy do wzięcia udziału w VIII Regatach Eljacht Cup. Życzymy dobrej pogody, sprzyjających wiatrów, szczęścia, dużo sportowych wrażeń oraz wspaniałej zabawy!

© 2013 Eljacht | © foto Marek Wilczek | realizacja: mms.