O regatach Eljacht Cup

Eljacht Cup to cykliczne regaty żeglarskie, które odbywają się nieprzerwanie od 2010 roku. Organizatorem regat jest Jachtklub Stoczni Gdańskiej przy wsparciu sponsora tytularnego, firmy Eljacht z Gdańska – oficjalnego dystrybutora urządzeń Raymarine na terenie Polski.

Ideą regat jest stworzenie możliwości rywalizacji dla załóg na międzynarodowym polu, a także integracja międzynarodowych środowisk żeglarskich. Dzięki współpracy z Jachtklubem Kaliningradzkim uczestnicy regat Eljacht Cup będą mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności żeglarskich na wodach międzynarodowych.
W regatach Eljacht Cup startować mogą załogi z całej Europy.

XI Międzynarodowe Regaty Eljacht Cup 2020

XI Międzynarodowe Regaty Eljacht Cup 2020 zostaną rozegrane na wodach Zatoki Gdańskiej w terminie 14-16 sierpnia 2020 roku. Portem regat będzie przystań GOS w Górkach Zachodnich.

Cele regat:
- chęć podniesienia atrakcyjności zmagań żeglarskich na akwenach Bałtyku Południowego,
- wypracowanie współpracy organizacji żeglarskich na obszarze Bałtyku Południowego w zakresie koordynacji kalendarzy i klasyfikacji regat jachtów morskich i zatokowych,
- integracja żeglarzy startujących w regatach morskich w całym pasie Bałtyku Południowego od Kaliningradu do Szczecina,
- wypracowanie pozytywnych wzorców organizowania regat,
- promocję żeglarstwa, jako dyscypliny wszechstronnie kształtującej pozytywne wartości etyczne a także, bez względu na wiek, dostępną formę aktywności fizycznej.

Organizatorem regat jest Jachtklub Stoczni Gdańskiej, a sponsorem tytularnym jest firma Eljacht. Rywalizacja odbywa się w 3 grupach: ORC, KWR i Open. Organizatorzy dziękują uczestnikom za dotychczasowy udział i sportowego ducha obecnego w trakcie rywalizacji. Zapraszamy do uczestnictwa w jedenastej edycji regat!

Eljacht Cup to jedna z najważniejszych imprez Pucharu Bałtyku Południowego oraz Pucharu Zatoki Gdańskiej.